Advertisement
HABERLER ABONE OL

HANDE BERKTAN

Esas Holding şirketlerinden Esas Private Equity, Tacirler Portföy ve özel girişim sermayesi fonu Credia Partners, Fransız Groupe Rocher’den kozmetik markası Flormar’ı satın alarak büyük bir yatırıma imza atıyor.

Bloomberg HT’ye özel sorularımı yanıtlayan Esas Holding'in gayrimenkul, özel sermaye, girişim sermayesi, sosyal yatırım ve varlık yönetimi iş birimlerinden sorumlu CEO'su Çağatay Özdoğru satın alıma ilişkin “Satın alım amacımız bilgi ve tecrübemizle şirkete değer katarak ileride tekrar bir stratejik yatırımcıya satarak veya halka arz yaparak getiri el etmek” açıklamasını yaptı.
Esas Holding CEO’su Çağatay Özdoğru e-ticaret kanallarına odaklanacaklarını belirterek “Yeni ürünlerle ve bilhassa e-ticaret kanallarında Türkiye ve yurtdışı pazarlardaki pozisyonumuzu kuvvetlendirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Bu stratejik yatırım ile Flormar’ın global büyümesini hızlandırılması ve uluslararası pazarda daha güçlü bir konuma ulaşması hedefleniyor. Şirket, Ar-Ge faaliyetlerine yaptığı yatırımlar ve makyaj trendlerini yakından takip eden ürün geliştirme stratejisi ile sektördeki öncü konumunu güçlendirmeyi hedefliyor.

1950 yılında İtalya'nın moda ve sanat başkenti olarak kabul edilen Milano şehrinde kurulan uluslararası kozmetik ve güzellik markası Flormar, kuruluşunun ardından 1970 yılında genel merkezini İstanbul'a taşıdı. Marka, dünya genelinde 100’den fazla ülkede, 200’ün üzerinde şehirde faaliyet gösteriyor.

Geçmişte, Mars Sinema Grubu, Peyman ve U.N. RoRo gibi yatırımları bulunan Esas Private Equity’nin portföyünde Pegasus Hava Yolları, Korozo Ambalaj, Ayakkabı Dünyası, MACfit, Insider ve OPLOG gibi önemli yatırımları bulunuyor.

2012 yılında Tacirler Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından kurulan Tacirler Portföy Yönetimi, profesyonel portföy yönetimi hizmeti veren bir şirket. 2015 yılında yatırım bankacıları tarafından kurulan Credia Partners ise İstanbul ve Londra’daki ofisleri ile kurumsal finansman danışmanlığı, özel sermaye ve kredi yatırımları alanlarında faaliyet gösteriyor.