Advertisement
FİNANSAL TEKNOLOJİ ABONE OL

Melek yatırım platformu Angel Effect’in Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Akar, 23 ay önce hayata geçen melek yatırım platformu Angel Effect’in bugüne kadar 106 ülkeden 2 binin üzerinde başvuru aldığını söyledi. Dünya değişirken yatırım modellerinin de farklılaştığının altını çizen Akar, "Eskiden ev, araba, altın veya hisse almak bir yatırım şekliyken, bugün bakıldığında yeni bir ekosistem meydana geldi. Dijital dünyanın içine startup yatırımları, bitcoin, blockchain gibi farklı farklı kavramlar girdi. Angel Effect, yatırım yapma isteği olan ve kurumsal iş hayatında çalışan profesyonellerin ve iş sahiplerinin yatırım yapabilecekleri ve tecrübelerini paylaşabilecekleri bir platform. Ortak akılla yatırım yapma kültürümüze dahil olabilecek geleneksel sermayeyi melek yatırımcı olmaya davet ediyoruz” diye konuştu.

'6 milyon TL yatırım yaptık'

Girişimcilik ekosistemine uzun süredir değer katan 22 önemli ismin deneyimi ve katkılarıyla erken aşama girişimlere yatırım yaptıklarının altını çizen Akar şöyle devam etti: "Birlikte değer yaratmanın önemini ve etkisini bilen başarılı girişimciler, kurumsal liderler ve yatırımcılardan oluşan bir ekibiz. Bugüne kadar 12 girişime 14 yatırım yaptık. 1 girişimin ikinci turuna liderlik ettik, bir diğer girişimin ikinci turuna da yatırım yapıp değerlemesine de dahil olduk. Angel Effect’in 22 ortağı ve Angel Effect üyeleriyle birlikte toplam 700 bin dolar ya da bir başka deyişle yaklaşık 6 milyon TL’lik yatırıma imza attık. Önümüzdeki dönemde kuruluş felsefemize bağlı kalarak, zengin insan kaynağımızla birlikte, girişim ekosisteminin tüm paydaşlarına değer katmaya, girişimlerin yüksek etkili mentorluk ve iş ağı desteği alabileceği melek yatırım platformu olmaya devam edeceğiz. Yıl sonuna kadar global dikeyde önde gelen sektörlere yatırım yapmayı planlıyoruz.”

'Melek yatırımcılarıyla buluştu'

Öte yandan Ekim 2019'da melek yatırım platformu olarak kurulan Angel Effect’in yeni yönetim kurulu üyeleri Gökhan Akar, Başak Tulga Önen, Koray Bahar ve Cem Önce ilk kez platform üyeleriyle bir araya geldi. Etkinliğe Angel Effect’in girişimcilik ekosisteminde büyük başarılara imza atan 22 ortağının yanı sıra platforma üye olan ve üye olmak isteyen melek yatırımcılar da katıldı. Etkinlikte Angel Effect’in önümüzdeki dönem hedefleri, zengin insan kaynağıyla birlikte, girişim ekosisteminin tüm paydaşlarına yarattığı katma değeri ve yeni üyelik modelleri aktarıldı.