Advertisement
SEKTÖR HABERLERİ ABONE OL

Global Ports Holding'in portföyünde bulunan Nassau Kruvaziyer Limanı'nda yenileme çalışmaları tamamlandı.

Dünyanın en büyük transit limanı olan ve 300 milyon dolarlık yatırımla yenilenen Nassau Kruvaziyer Limanı, aynı anda 6 yolcu gemisini ağırlayabilecek. Enka İnşaat'ın yenileme çalışmalarını yürüttüğü limanda 350 Türk işçi çalışırken, yenileme çalışmaları için ihtiyaç duyulan malzemeler de Türkiye'den götürüldü.

Yaklaşık 4 yıllık çalışmanın ardından yeni yüzüne kavuşan Nassau Kruvaziyer Limanı, yeni bir rıhtım eklenmesi ve tüm iskelelerin yenilenmesi ve onarımıyla aynı anda dünyanın en büyük kruvaziyer gemi sınıfı olan 3 Icon gemisini ağırlayabilecek.

Açılışta önemli isimler bir araya geldi

Nassau Kruvaziyer Limanı'nın açılış törenine dünyanın önde gelen isimleri katıldı. Bahamalar Başbakanı Philip Davis, Bahamalar Başbakan Yardımcısı, Turizm, Yatırım ve Havacılık Bakanı Chester Cooper, Ulaştırma ve İskan Bakanı JoBeth Coleby-Davis törende konuşma gerçekleştirdi.

Global Yatırım Holding ve Global Ports Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kutman'ın hazır bulunduğu etkinliğe, denizciliğe yön veren dünyaca ünlü şirketlerin yöneticileri de katıldı.

Nassau Kruvaziyer Limanı Üst Yöneticisi (CEO) Mike Maura Jr, Royal Caribbean Ürün Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdürü Jay Schneider, Disney Kruvaziyer Başkan Yardımcısı Jose I. Fernandez, Norveç Kruvaziyer Şirketi Başkanı David Herrera, Carnival Corporation Kıdemli Başkan Yardımcısı Marie McKenzie, MSC Kruvaziyer CEO'su Rick Sasso etkinliğe katılan isimler arasında yer aldı.