Advertisement

Asya hisse senetleri, beklenenden daha iyi çıkan ABD istihdam ve imalat sanayi verilerinin bölge ihracatının görünümünü iyileştirmesi ve riskli varlıklara yönelik talebi artırması sonrası son iki haftanın en hızlı yükselişini gösterdi. yen değer kaybetti.

MSCI Asya Pasifik Endeksi Tokyo saati ile 14:25'te yüzde 0.8 yukarıda seyrediyordu. Nikkei 225 Endeksi yüzde 1.2 yükseldi. Hong Kong'da işlem gören Çin hisselerini içeren Hang Seng China Enterprises Endeksi boğa piyasasına girmeye hazırlanıyor. Aralık vadeli Standard & Poor’s 500 (S&P 500) endeks kontratı fazla değişmedi. Asya-Pasifik bölgesi şirket ve ülke tahvillerinin temerrüte karşı sigorta maliyeti (CDS) düşerken, Japon yeni 16 önemli para biriminin tümü karşısında değer kazandı. Bakır, emtia grubu ile birlikte değer kaybetti.

ABD'de dün açıklanan haftalık işsizlik başvuruları beklenenden daha fazla düşerken, ADP'nin açıkladığı özel sektör istihdam verisi Şubat ayından bu yana en hızlı artışını gösterdi ve ISM imalat sanayi verisi son beş ayın en yüksek seviyesine çıktı. Sony Corp., televizyon işinden kaynaklananz ararların daralması ile birlikte tüm yıl için kar tahminini koruması sonrası Tokyo'daki işlemlerde değer kazanırken, Samsung Heavy Industries Co., karının tahminleri aşması sonrası ralli yaptı.

Sydney'de AMP Capital Investors Ltd.'nin dinamik varlık tahsisi başkanı Nader Naeimi, "Küresel göstergeler ivmede iyileşme göstermeye başlıyor, özellikle ABD'de" dedi ve "Bu durum, merkez bankaları büyümeyi desteklemetye devam ederse, sürebilir" şeklinde görüş bildirdi.

MSCI Asya Pasifik Endeksi, ABD ve Japonya'da para otoritelerinin ekonomilerini desteklemek için varlık alımlarını artırması ile birlikte, 4 Haziran'da gördüğü bu yılın en düşük seviyesinden yüzde 13 arttı. Endekste bugün, düşen bir hisse karşılığı yaklaşık üç hisse değer kazandı ve sanayi şirketleri ve ham madde şirketleri en hızlı yükselen gruplar oldu. Endeks bu hafta yüzde 1 yükseldi.

BU HABERE YORUM YAZ
 
02 Kasım 2012 Cuma, 15:55 Misafir birileri teknik analiz adı altında yatırımcıyı yanıltıcı haber yayınlamakta. bu yüzden yatırımcılar bu gibi haberlere itibar etmemeleri kendi cıkarlarınadır.dün dedik. ne zaman birileri eu dolar yükselecek dese mutlaka parite düşer dedik ve öylede oldu. ama bu yazımı birileri yayınlamayarak kötülük yapmış oldu. okuyucu kitlesine.