Advertisement

ABD hisseleri, yasa yapıcıların federal bütçeyi görüşmeleri ve tüketici harcamalarının Ekim ayında düştüğünü gösteren veriler üzerine günü dalgalı bir seyirle geçiriyor.

VeriSign Inc., yeni bir kontratın şirkete .com uzantılı web sayfalarının fiyatlarına sınırlama getirmesiyle yüzde 12 düştü ve S&P 500'deki en sert düşüşü kaydetti. Zynga Inc. ve Facebook uzun süren birlikteliklerinin şartlarını gevşettikten sonra değer kaybetti. MetroPCS Communications Inc. yüzde 3.8'lik bir ralli gerçekleştirdi.

S&P 500 Endeksi New York saatiyle 11:21'de yüzde 0.2 gerileyerek 1,412.81 puana indi. Dow Jones Endeksi ise 16.65 puanlık kayıpla 13,005.17 puana geriledi. S&P 500'de işlemgören hisselerin el değiştirme oranı bu raporun yazıldığı sırada 30 günlük ortalamanın yüzde 16 altında gerçekleşti.

New York merkezli ING U.S. Investment Management şef piyasa stratejisti Douglas Cote telefon ile gerçekleştirilen bir röportajda "Eğer mali uçurum konusundaki görüşmelerin net-netine bakarsanız, anlamlı bir hareket henüz yok. Piyasa için günlük volatilite yaratıyor" ifadelerini kullandı.