Advertisement

Demirören Şirketler Grubu ve aynı zamanda Beşiktaş'ın Başkanı Yıldırım Demirören, Bloomberg HT'ye yaptığı özel açıklamada, Milliyet ve Vatan gazeteleri için görüşmelerde bulunduklarını, ancak sonuçlanmış birşey olmadığını söyledi.

Demirören halka açık şirketler hakkında açıklama yapmayı uygun bulmadığını da belirtti.

Daha sonra, Doğan Yayın Holding'den yapılan açıklamada, Milliyet ve Vatan gazetelerinin Demirören-Karacan ortaklığına satılmak üzere anlaşıldığını duyurdu.

Doğan Yayın Holding, Milliyet'in 48 milyon dolar, Vatan'ın ise 26 milyon dolara satışı için mutabakat sağlandığını açıkladı.

Doğan Gazetecilik A.Ş. Milliyet ve Vatan gazetelerinin hisselerinin Demirören ve Karacan Grubu'nun ortak girişim şirketi DK Gazetecilik ve Yayıncılık A.Ş'ye satışı konusunda anlaşma sağlandığını bildirdi.

Doğan Gazetecilik A.Ş'nin Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yayımlanan özel durum açıklamasında, ''Şirketimiz bünyesinde yayınlanmakta olan Milliyet Gazetesi'ne ait tüm marka ve isim hakları ile İnternet Sitesi alan adlarının (www.milliyet.com.tr) KDV dahil 47 milyon 960 bin ABD Doları bedel üzerinden; Şirketimizin 129 milyon TL sermayesinde yüzde 99,99 oranında pay sahibi olduğu ve bünyesinde Vatan Gazetesi'nin tüm marka ve isim hakları ile İnternet Sitesi alan adlarını barındıran Bağımsız Gazeteciler Yayıncılık A.Ş'de sahip olduğumuz beheri 100 TL nominal değerli 1 milyon 289 bin 996 adet hisse senetlerinin tamamının 26 milyon ABD Doları bedel üzerinden, Demirören ve Karacan Grubu'nun ortak girişim şirketi DK Gazetecilik ve Yayıncılık A.Ş'ye satışı konusunda, Şirketimiz ile DK Gazetecilik ve Yayıncılık A.Ş. arasında genel esaslarda mutabakat sağlanmıştır'' denildi.

Açıklamada, hisse devir sözleşmesinin imzalanmasını takiben ayrıca detaylı açıklama yapılacağı belirtildi.

HANZADE DOĞAN: GAZETELERİ DEMİRÖREN VE KARACAN AİLELERİNİN ALMASINA SEVİNDİK

Doğan Holding Yönetim Kurulu Üyesi Hanzade Doğan satışın ardından yaptığı açıklamada gazeteleri Demirören ve Karacan ailelerinin almasına sevindiklerini ve her iki gazetenin yeni sahipleriyle başarılı olacağını söyledi.

Ömer Karacan ise konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, Milliyet ve Vatan'ın alınmasında Demirören'le %50-50 ortak olduklarını ve avukatlarının hala gazetelerin alım anlaşması üzerinde çalıştıklarını söyledi.