Advertisement
HABERLER ABONE OL

Hazine ve Maliye Bakanlığı Ocak ayı iç borçlanma programına iki tahville devam etti.

Hazine 5 yıl vadeli TLREF’e endeksli tahvilde 3,95 milyar TL’lik teklife karşılık 1,08 milyar TL net satış gerçekleştirdi. 5yıl TLREF’e endeksli tahvilde dönemsel faiz %5,47’de oluştu.

7 yıl vadeli değişken faizli devlet tahvil ihalesinde ise 5,3 milyar TL’lik teklife karşılık 2,4 milyar TL net satış gerçekleştirildi. 7 yıl vadeli değişken faizli tahvilde dönemsel faiz yüzde 10,26 oldu

İhale öncesi 2 milyar TL'lik satış

Hazine ve Maliye Bakanlığı 5 yıl vadeli TLREF’e endeksli ve 7 yıl vadeli değişken faizli devlet tahvillerinin ihaleleri öncesi piyasa yapıcılara ve kamuya toplam 2 milyar lira satış yaptı.

Hazine 5 yıl vadeli TLREF’e endeksli 3 ayda bir kupon ödemeli devlet tahvilinin ilk ihracı öncesi piyasa yapıcılardan gelen 1 milyar liralık teklife karşılık 600 milyon liralık satış gerçekleştirdi. Bu tahvilde kamuya satış yapılmadı.

Hazine 7 yıl vadeli değişken faizli 6 ayda bir kupon ödemeli devlet tahvilinin yeniden ihracı öncesi piyasa yapıcılardan gelen 2,1 milyar liralık teklife karşılık 1,2 milyar liralık satış yaptı. Bu tahvilde kamudan gelen 200 milyon liralık tekliflerin tamamını karşıladı.