Advertisement
SEKTÖR HABERLERİ ABONE OL

ING Bank kâr dağıtımı izni için Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'na başvuruda bulunduklarını, BDDK'nın bankacılık sektörünün geneline ilişkin özkaynak yapısının olabildiğince güçlü tutulmasına yönelik politikası paralelinde Bankanın net dönem kârının nakden dağıtılması talebini uygun bulmadığını bildirdi.

ING Bank'tan konuya dair KAP'a yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı; "Bankamız, bankacılık mevzuatı çerçevesinde kâr dağıtımı izni için Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'na başvuruda bulunmuştur. Kurum, bankacılık sektörünün geneline ilişkin özkaynak yapısının olabildiğince güçlü tutulmasına yönelik ihtiyatlı politikası paralelinde Bankamız net dönem kârının nakden dağıtılması talebini uygun bulmamıştır.

Bu çerçevede, Bankamız Yönetim Kurulu'nun 12.03.2019 tarihli kararına istinaden, 1.061.760.183,81 TL tutarındaki dağıtılabilir net dönem karının yedek akçeler ayrıldıktan sonra kalan tutarının Olağanüstü Yedek Akçeler Hesabına aktarılmasına ilişkin hazırlanan 2018 yılı kâr dağıtım önerisi ve kâr dağıtım tablosu, ekte yer aldığı şekliyle Genel Kurul'un onayına sunulacaktır."