Advertisement

İsrail'de iki yıllık bir blockchain start-up şirketi, kripto paraların yanlış cüzdanlara gönderildiği işlemlerin geri alınmasına ilişkin bir yöntem geliştirdiğini duyurdu.

Kirobo tarafından Salı günü yapılan açıklamada şirketin kripto para transferlerinde insan hatalarına bağlı sorunların aşılması için bir yol bulduğu belirtildi.

Fio Foundation tarafından yakın zamanda yapılan bir anketin sonuçlarına göre anket katılımcılarının yüzde 55'i kripto para gönderirken insan hatası deneyimliyor. Katılımcıların yüzde 18'iyse bu tarz hatalar nedeniyle para kaybettiğini belirtti.

Kirobo'nun “Geri Alınabilir bir Transfer” icat ettiği ifade edilen açıklamasında, yanlış adrese gönderilen transferlerin geri alınabileceği söyleniyor. Buna göre alıcının transfere erişebilmesi için sadece göndericinin sahip olduğu özel bir kodu girmesi gerekiyor.

Start-up tarafından yapılan açıklamada “Alıcı doğru kodu alana kadar gönderici fonları istediği zaman geri alabilir... Kirobo kullanıcının özel anahtarına sahip olmaz ve fonlara ya da varış yerine erişimi hiçbir şekilde yoktur. Şifre sadece transferin tamamlanıp tamamlanmamasını belirler.” dendi.

Cointelegraph.com