Advertisement
KÜRESEL PİYASALAR ABONE OL

Altın ve ham petrol hazine tahvilleriyle birlikte düşerken, ABD hisse senedi vadeli kontratları, Orta Doğu'daki çatışmanın artacağına dair endişelerin hafta sonu hafiflemesiyle yükseldi.

Asya Borsaları dördüncü günde de düşüş yaşarken ve yatırımcı güveni kırılganlığını sürdürürken, Çin en kötü etkilenenlerden biri oldu.

Petrol varil başına 87 doların altına gerilerken, İsrail'in Gazze'ye yönelik kara saldırısını ertelemesi ile altın beş ayın en yüksek seviyesinden ons başına 1.970 dolara geriledi. ABD vadeli işlem sözleşmeleri, S&P 500'ün Cuma günü yüzde 1'den fazla değer kaybetmesinin ardından Asya'da yükseldi. Hazine tahvilleri düştü ve Cuma günkü yükselişi gölgede bıraktı. Yen, dolara karşı kısa süreliğine 150 seviyesini aştı.

Çin hisse senetleri, Asya hisse senedi piyasasını daha da kırmızıya sürükledi. Pekin'in, Apple Inc.'in en önemli ortağı ve ülkedeki en büyük işverenlerden biri olan Foxconn Technology Group hakkında bir dizi soruşturma başlatmasının ardından emlak sektöründeki sıkıntılar da devam etti.