Advertisement
HABERLER ABONE OL

HANDE BERKTAN

Amerikan teknoloji şirketi Microsoft'un yapay zekaya yönelik artan yatırımları, yazılım devini dünyanın en değerli şirketlerinden biri haline getirdi.

Teknoloji devi Microsoft’un İcra Kurulu Başkanı ve CEO’su Satya Nadella Mumbai'de düzenlenen şirket etkinliğinde, yapay zeka konusundaki yatırımları hakkında, “Yarışmanın başlamasını bekliyoruz. Gerçek şu ki, piyasadaki en iyi yapay zeka, dil modeline sahibiz. İşletmeler, üretkenliklerini artırmak ve ürünlerini iyileştirmek için yapay zekayı kullanmanın yollarını keşfetmeye başlamaları ve geride kalmamaları gerek” değerlendirmesini yaptı.

Hindistan'da doğan Nadella, Güney Asya ülkesinin GitHub'daki yapay zeka geliştiricileri için ikinci en büyük yetenek tabanı haline geldiğini söyledi. Geçtiğimiz yıl AWS Hindistan'daki üst düzey görevinden ayrılarak şirketin Hindistan işini yönetmek üzere Microsoft'a katılan Puneet Chandok ise "Hindistan artık sadece inanılmaz değil. Hindistan büyük hayaller kurmaya başlıyor ve hayatlarımız buna bağlıymış gibi bu hayalin peşinden gidiyoruz. Hindistan büyük fırsatlar barındırıyor” diye konuştu.