Advertisement

Elon Musk Twitter’dan yaptığı açıklamada yaptığı satın alma teklifinin şirketin SEC bildirimlerinin “doğru” olduğu varsayımına dayandığını belirtti.

Ünlü milyarder Twitter CEO’sunun sahte/spam Twitter hesaplarının oranını yüzde 5’in altında olduğuna dair kamuya açık şekilde kanıt sunmayı reddettiğini söyledi.

Musk, sahte/spam hesap sayılarına dair CEO Parag Agrawal tarafından açık kanıt gösterilmeden anlaşmanın ilerleyemeyeceğini ve eğer şirketin açıkladığı sahte hesap oranı doğru ise dış denetime açık olması gerektiğini de sözlerine ekledi.

Musk daha önce sahte hesap oranlarının şirketin açıkladığının 4 kat üstünde olabileceğini ve aksi kanıtlanmadığı takdirde 44 milyar dolarlık tekliften daha düşük bir teklif bulunabileceğini belirtmişti.

Twitter CEO’su Agrawal ise sahte hesaplarla mücadelenin “inanılmaz dinamik” olduğunu ve son dört çeyrekte bu hesaplara ilişkin tahminlerinin yüzde 5’in oldukça altında olduğunu açıklamıştı.

Twitter'dan yapılan son açıklamada anlaşmayı daha önce belirlenen fiyat üzerinden sonuca ulaştırmak istedikleri belirtildi.