Advertisement
HABERLER ABONE OL

Yatırım yönetimi şirketi Gerber Kawaski Wealth & Investment Management CEO’su Ross Gerber, Reuters’a verdiği röportajda, Elon Musk’ın bir temsilcisinin kendisine ulaştığını ve Musk’ın Ekim ayında gerçekleştirdiği satın alımda ödediği fiyat olan hisse başına 54,2 dolardan Twitter hissesi teklifi yaptığını açıkladı.

Musk’ın aile ofisinin yöneticisi ve aynı zamanda Neuralink CEO’su Jared Birchall’ın da potansiyel yatırımcılarla görüştüğü bildiriliyor.

Twitter’ı satın almak için 13 milyar dolar borçlanan Musk’ın, şirketin CEO’su olması ile izlediği politikalardan endişe duyan şirketlerin reklam vermeyi durdurması, platformun gelirlerini olumsuz etkilemişti.

Musk'ın, geçtiğimiz hafta 3,6 milyar dolar değerinde Tesla hissesi daha satmasıyla, dünyanın en zengin ikinci insanının bu yıl içinde sattığı Tesla hisselerinin değeri toplamda 40 milyar dolara ulaşmıştı. Geçtiğimiz Cuma günü ise, küresel ekonominin yavaşlaması ve Musk’ın Twitter’a odaklanması nedenleriyle Tesla hisseleri 2020’nin Mart ayından beri olan en büyük haftalık düşüşünü görmüştü.