Advertisement
HABERLER ABONE OL

Hande Berktan

Netflix, Finlandiya merkezli mobil oyun geliştirici Next Games’i 65 milyon euroya satın alıyor. Anlaşma şartlarına göre Netflix, Next Games'in tüm ihraç edilmiş ve ödenmemiş hisselerini satın almak için bir ihale teklif süreci başlatacak. Mobil oyun geliştirici şirket, Stranger Things ve The Walking Dead gibi Netflix'in öne çıkan içeriklerinin bazılarıyla ilgili oyunlar geliştiriyor.

Anlaşma ile Netflix, oyun içeriği konusunda kataloğunu tamamlamaya yönelik stratejik bir adım atmış oluyor. 2013 yılında kurulan ve Teemu Huuhtanen tarafından yönetilen Next Games ise hayran deneyimini göz önünde bulundurarak ilgi çekici mobil oyunlar geliştiriyor. Şirketin stratejisi, Netflix'in en çok izlenen dizilerinden birinden esinlenen hikaye odaklı bir RPG oyunu olan Stranger Things gibi içerikler üretmek ve bunu yaparken dizilerin hayranlarını hedef almak.

Next Games CEO’su Teemu Huuhtanen, Netflix ile güçlerini birleştirmenin kendileri için heyecan verici bir deneyim sunduğunu; satın alımla oyun stüdyosunun seviyesinin tüm cephelerde yükseleceğini açıkladı.

Netflix'in Oyun Geliştirme Başkan Yardımcısı Mike Verdu ise satın alımın Netflixüyelerinin eğlenmesi için harika bir oyun kütüphanesi oluşturmasına yardımcı olacağını söyledi.