Advertisement

New York Times, seçimlerden sonra da dijital abonelerindeki güçlü büyümeyle, analistlerin 34 centlik beklentisini aşarak dördüncü çeyrekte hisse başına 40 cent kâr elde etti.

New York Times’ın geliri Wall Street analistlerinin 498,3 milyon dolarlık tahminlerini geride bırakarak 509,4 milyon dolar olarak gerçekleşti.

New York Times sadece dördüncü çeyrekte 627 bin yeni abone kazanırken analistlerin tahmini 559 bin abone civarındaydı. New York Times’ın reklam gelirleri yıllık bazda yüzde 19 azalarak 139,3 milyon dolara gerilerken abone gelirleri yüzde 15 artış kaydederek 315,8 milyon dolara çıktı.

Şirket dördüncü çeyreği toplamda 7,52 milyon aboneyle bitirirken sadece dijital abonelerin sayısı 6,69 milyona ulaştı.

Yatırımcılar, Donald Trump’ın başkanlığı kaybetmesinden sonra Times’ın dijital abonelerini artırmaya devam edip edemeyeceğini yakından takip edecek. Birçok gözlemci Trump’tan sonra haberlere olan ilginin azalacağını tahmin ediyor fakat şu ana kadar buna dair somut bir gösterge yok.

New York Times’ın dijital reklam gelirleri yüzde 2,3 düşüş kaydederken basılı reklam gelirleri pazarlamacıların salgından dolayı harcama azaltmalarıyla beraber yüzde 38 düştü.

New York Times'ın hisseleri 2020'de yüzde 59 yükseliş kaydetti.