Advertisement
HABERLER ABONE OL

Türk şirketler bir yandan pandemi ve sonrasında yaşanan küresel jeopolitik koşulların yarattığı olumsuzlukları aşmak ve ülkede artan maliyetlerle kaybetmeye başladığı rekabet gücünü korumak için dümeni sınır ötesine kırıyor. Yurt dışından gelen doğrudan yatırımın Türkiye'den giden doğrudan yatırımdan genel olarak fazla olduğu son üç yıldır, yurt dışına yapılan doğrudan yatırımlarda ciddi bir hızlanma görülüyor.

2021 yılında yurt dışında 4,6 milyar dolarlık yatırım yapan Türk şirketlerinin 2022 yılında 4,9 milyar dolarlık yatırım yaptığı görülüyor. Geçen yıl yapılan doğrudan yatırım miktarı ise 5,7 milyar dolar.

Devamı Bloomberg Businessweek Türkiye'de!

Dünyanın en saygın ekonomi dergilerinden Bloomberg Businessweek artık Bloomberg HT ekibi tarafından hazırlanan içerikleriyle Türkiye’de! Türkiye ve küresel piyasalarda tüm olup bitenler, hisse senedinden para politikasına hiçbir yerde bulamayacağınız analizler, içerikler ve iş dünyası temsilcileriyle özel röportajlarla Bloomberg Businessweek Türkiye, e-dergi formatı ve yenilenen içeriğiyle yayında!

Tüm içeriklere erişmek için tıklayınız.