Advertisement
HABERLER ABONE OL

PayPal Holdings Inc Çarşamba günü yaptığı açıklamada, müşterilerin çevrimiçi cüzdanlarında bitcoin ve diğer sanal paraları tutmalarına ve ağındaki 26 milyon tüccarın kripto para birimlerini kullanarak alışveriş yapmalarına izin vereceğini açıkladı.

Bu uygulamanın, PayPal'ı tüketicilere kripto para birimlerine erişim sağlayan en büyük ABD şirketlerinden biri haline getireceği ve bitcoin ile diğer kripto para birimlerinin uygulanabilir ödeme yöntemleri olarak daha geniş bir şekilde benimsenmesine yardımcı olacağı belirtiliyor.

Kaliforniya merkezli San Jose şirketinin Başkanı ve Genel Müdürü Dan Schulman konuyla ilgili olarak hizmetin sanal madeni paraların küresel kullanımını teşvik edeceğini ve ağını merkez bankalarının ve şirketlerin geliştirebileceği yeni dijital para birimleri için hazırlayacağını umduğunu söyledi ve "Merkez bankalarıyla çalışıyoruz ve her tür dijital para birimini ve PayPal'ın nasıl bir rol oynayabileceğini düşünüyoruz" dedi.

Şirket, ABD'li hesap sahiplerinin önümüzdeki haftalarda PayPal cüzdanlarında kripto para satın alabilecek, satabilecek ve tutabileceklerini, ödeme yapma kabiliyetinin ise önümüzdeki yılın başlarında kullanıma sunulacağını açıkladı.

Açıklamanın ardından PayPal hisseleri % 4 artış kaydederken Bitcoin Temmuz 2019'dan bu yana en yüksek seviyesini gördü ve 12.494 dolar oldu.