Advertisement
KRİPTO PARA ABONE OL

HANDE BERKTAN

Küresel ödeme devi PayPal, kullanıcıların kripto paralarını harici cüzdanlara ve donanım cihazlarına taşımasına izin verecek. Böylelikle platformdaki kripto paralar artık harici cüzdanlara taşınabilecek.

Yeni işlevsellik, PayPal müşterilerinin desteklenen paraları PayPal'e aktarmalarına, uygulamadan kripto para Borsalarına ve donanım cüzdanlarına ve diğer PayPal kullanıcılarına saniyeler içinde kripto para göndermelerine olanak tanıyacak.

PayPal'in Blockchain, Kripto ve Dijital Para Birimlerinden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Jose Fernandez da Ponte, “Müşteri talebine bağlı PayPal bugün, kullanıcılarının artık hesaplarından diğer cüzdanlara ve borsalara kripto para aktarabilecek. Platformumuzda kripto satın almaya başladığımızdan beri bu özellik kullanıcılarımızdan en çok talep edilen özellik oldu. Kullanıcıların başka bir yerde kriptoları varsa ve konsolide etmek istiyorlarsa, harici adreslerden PayPal'e getirebilirler. Ayrıca, PayPal sisteminde olan herkese kripto para gönderebilirler.” dedi.

PayPal, kullanıcılarına kripto para satın alma, satma ve tutma özelliğimi 2020’de vermişti. Bu özellik, PayPal'in kripto para piyasasındaki mevcut yatırımlarını genişletti ve müşterilerin bir dizi kripto para birimi satın almasına, satmasına ve tutmasına olanak tanıyan hizmetini güçlendirmek için Paxos ile ortaklığını da içeriyordu.

Yeni özellik, öncelikle ABD’deki kullanıcılara yönelik olacak ve PayPal kullanıcıları Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash ve Litecoin’i satın alıp saklayabilecek.