Advertisement
KÜRESEL PİYASALAR ABONE OL

SoftBank Group Corp bünyesindeki çip tasarımcısı Arm ABD Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu'na yaptığı bildirimde hisse fiyatının 47 - 51 dolar arasında olacağını duyurdu.

Arm daha önce halka arzda 8 ila 10 milyar dolar toplamayı hedeflediğini belirtmişti, ancak SoftBank'ın, Vision Fund'ın Arm'daki yüzde 25 hissesini satın almasının ardından bu hedef düşürüldü.
SoftBank Grubu ile Japon holdingin yönettiği bir yatırım aracı olan Vision Fund arasında yapılan işlemin 64 milyar dolar değerinde olduğu belirtildi.

Arm'ın halka arzda piyasa değerinin 60 ila 70 milyar dolar arasında olması bekleniyordu ancak şimdi bu rakamın 50 milyar doların üzerinde olacağı tahmin ediliyor.

Bu revizyonlara rağmen söz konusu halka arzın, Johnson & Johnson’ın tüketici kolu Kenvue'nun 4,37 milyar dolarlık halka arzını da aşarak yılın en büyük halka arzı olması bekleniyor.

Arm'ın halka arz başvurusunda Barclays Plc, Goldman Sachs Group Inc., JPMorgan Chase & Co. ve Mizuho Financial Group Inc halka arza liderlik ediyor. Halka arz için oluşturulan konsorsiyumda 24 banka ve aracı kurum daha bulunuyor.