Advertisement

Sabancı Holding, iki üst düzey yöneticinin görevlerinden ayrılma kararı aldığını açıkladı.

Sabancı Holding’de 22 Ocak 2016 tarihinden bu yana Finans Grup Başkanı olarak görevini sürdüren Barış Oran kariyerini yurt dışında devam ettirmek üzere 11 Mayıs 2021 tarihi itibarıyla görevinden ayrılma kararı aldı.

Sabancı Holding'in açıklamasıyla aynı dakikalarda Amerikalı lojistik şirketi XPO Logistics, Oran'ın şirketin yeni iştiraki GXO Logistics'in CFO'su olarak atandığını duyurdu. Mayıs 2021 tarihinden itibaren göreve başlayacak olan Oran'ın planlanan bölünmenin tamamlanmasıyla GXO Logistics'in küresel finansal operasyonuna liderlik edeceği açıklandı.

Tamer Saka da görevinden ayrılıyor

Bir diğer görev değişimi ise Yapı Malzemeleri Grubu’nda gerçekleşti. 2 Nisan 2018 tarihinden bu yana Sabancı Holding Yapı Malzemeleri Grup Başkanlığı görevini yürüten Tamer Saka da kariyer tercihi doğrultusunda 11 Mayıs 2021 tarihi itibarıyla görevinden ayrılıyor.

Sabancı Holding’den yapılan açıklamada, “Sayın Barış Oran ve Tamer Saka’ya bugüne kadar Topluluğumuza sağlamış oldukları önemli katkılar ve özverili çalışmalar için teşekkür eder; hayatlarının bundan sonraki döneminde başarı ve mutluluklar diliyoruz” denildi.