Advertisement

Seyahat sağlık sigortaları, kısıtlamaların kalkması ve yaz aylarının gelmesi ile birlikte yeniden önem kazanmaya başladı.

Ray Sigorta tarafından yapılan açıklamaya göre, seyahat süresince yaşanabilecek bir sağlık sorununda, kaza durumunda ya da tedaviyi gerektiren herhangi bir olayda, seyahat sağlık sigortası mevcut şartlar içerisinde en iyi koşullarda tedavi olmaya yardımcı oluyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Ray Sigorta CEO'su Koray Erdoğan, her seyahatin güzelliğinin yanında riskleri de beraberinde getirebildiğine dikkati çekti.

Erdoğan, Türkiye Sigorta Birliği’nin verilerine bakıldığında 2021 yılında toplam 1 milyon 145 bin kişi seyahat sağlık sigortası yaptırırken, salgının etkin olduğu 2020 yılında sadece 375 bin kişinin seyahat sağlık sigortası yaptırdığını belirtti.

Seyahat sağlık sigortaları, tatil süresince başa gelebilecek ani bir hastalıkta ya da kaza durumunda kaliteli hizmet almanın yanı sıra, poliçe kapsamı doğrultusunda seyahat şirketinin tur iptali yapması, bagaj kaybı, kapkaç yaşanması gibi zor durumlar için de teminat sağlıyor.