Advertisement
KRİPTO PARA ABONE OL

Twitter Inc.'in de kurucusu Jack Dorsey, Çarşamba günü Twitter üzerinden yaptığı açıklamada Square Inc.'in birkaç kripto mühendisi ve bir tasarımcı istihdam edeceğini söyledi.

Dorsey'nin açıklamasına göre yine kendisinin kurucusu olduğu ABD merkezli finansal hizmet sağlayıcısına yeni katılacak olanlar Bitcoin ile kripto para ekosistemine açık kaynaklı katkı sağlamak üzere çalışacak.

Dorsey, Twitter iletisinde “Square açık kaynak topluluğundan bizi buraya getirirken çok şey aldı. Biz (topluluğa) yeterince geri vermedik. Bu geri vermenin küçük ve daha geniş menfaatlerimizle aynı doğrultuda olan bir yolu: İnternet için daha ulaşılabilir bir küresel finansal sistem.” dedi.

RBC analisti Dan Perlin'e göre Dorsey'nin sözleri blockchain teknolojisinin ödeme ekosistemine giderek artan entegrasyonunu gösteriyor. Perlin, fintech sağlayacılarının ve ağlarının bu konuda en fazla potansiyele sahip olduğunu belirtti.

Bununla birlikte Perlin, blockchain tabanlı çözümlerin kredi kartı ve banka kartı ödeme ağlarıyla doğrudan rekabet edebilmesi için işlem sürelerinin kısalması ve volatilitenin azalması gerektiğini ekledi.

— jack (@jack) March 20, 2019