Advertisement

Finansal Kurumlar Birliği (FKB), gerçekleştirdiği olağanüstü genel kurul ile yönetim kurulunun tasarruf finansman şirketleri temsilcilerini seçti.

FKB'den yapılan açıklamaya göre, finansal kiralama, faktoring, finansman, varlık yönetim ve tasarruf finansman şirketlerini temsil eden Finansal Kurumlar Birliği’nin olağanüstü genel kurulu 2 Ağustos'ta düzenlendi.

7292 sayılı kanun düzenlemesi ile FKB bünyesine katılım kararı alınan tasarruf finansman şirketlerinin sektör yönetim kurulu üyelerinin seçildiği olağanüstü genel kurulda tasarruf finansman şirketlerinin sektör kurulu başkanlığına Fuzul Tasarruf Finansman AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Akbal seçildi.

Finansal Kurumlar Birliği Başkanı Ali Emre Ballı, 2022 yılının, stratejilerini şekillendirmeleri açısından önemli bir yıl olarak devam ettiğini vurguladı.

Ballı, "2022 yılında eğilimin yeni gündeme alınan makro ihtiyati tedbirlerle birlikte enflasyonla mücadele ve dengelenme sürecine evrileceğini öngörüyoruz. FKB olarak, sayıları 120’ye ulaşan üyelerimizle birlikte misyonumuza sahip çıkıyor, reel sektörümüzün, ihracatçımızın, KOBİ’lerimizin ve bireysel müşterilerimizin yanında ve yakınında olmaya devam ediyoruz."

Olağanüstü genel kurul sonrası, yapılan düzenlemelerle birlikte BDDK’nın verdiği faaliyet izni ile finans sektörüne dâhil olan yeni üyelerinin tasarruf finansman şirketlerinin FKB bünyesinde temsilinin resmen tamamlandığını ifade eden Ballı, şunları kaydetti:

"Tasarruf finansman şirketleri sektör kurulu başkanlığına seçilen Fuzul Tasarruf Finansman Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Eyüp Akbal’ı tebrik ediyor, tasarrufa dayalı faizsiz finans modeli esasına göre faaliyet gösteren Eminevim, Fuzul, Birevim, Katılımevim, İmece ve Sinpaş tasarruf finansman şirketlerinin FKB bünyesine katılmasından dolayı memnun olduğumuzu özellikle vurguluyor, sektörün bu yolculuğunda yeni iş modelleri ile başarılarına katkı sunmayı hedefliyoruz."