Advertisement
SEKTÖR HABERLERİ ABONE OL

TFI TAB Gıda Yatırımları Bank of China ile finansman, yatırım kredileri, kurumsal bankacılık, sermaye piyasası borçlanma araçlarını kapsayan bir Mutabakat Belgesi imzaladı.

Çin ve Türkiye’de yaklaşık 3 bin restoranla dünyanın en büyük 4 restoran operatöründen biri olduğu belirtilen şirketin Mutabakat Belgesi imza töreni TFI Tab Gıda CEO’su Korhan Kurdoğlu ve Bank of China Genel Müdürü Şiaoming GAO’nun katılımıyla gerçekleşti.

Yapılan anlaşmayla ilgili açıklamalarda bulunun TFI TAB Gıda CEO’su Kurdoğlu, “Bugün Çin’deki en büyük yatırımcı olmanın gururunu yaşıyoruz. Sadece bu yıl Çin’de 200’den fazla restoran açmayı planlıyoruz. Ekosistem şirketlerimiz sadece Türkiye’deki restoranlarımıza tedarik sağlamakla kalmıyor aynı zamanda Çin’e de ihracat gerçekleştiriyor. Bununla birlikte Çin’in kendine has pazar koşullarına uygun olarak, yıllık satın alma miktarı 2 milyar yuanı aşan bir yerel ekosistem oluşturmuş bulunuyoruz. TFI TAB Gıda Yatırımları olarak, dünyanın en büyük bankalarından biri olan Bank of China ile yaptığımız bu anlaşma ile kapsamlı bir iş birliği modeli tesis etmeyi amaçlıyoruz” ifadelerini kullandı.