Advertisement

Türkiye Sigorta, ‘Genişletilmiş Riskli Hastalıklar Sigortası’ ile 18-50 yaş aralığındaki tüm bireylerin sağlığını güvence altına alıyor.

Türkiye Sigorta’nın riskli hastalıklar için hazırlamış olduğu sağlık sigortası yılda bir kez kronik hastalıkların erken teşhisinde son derece önemli olan yıllık check-up hizmetini de kapsıyor.

Türkiye Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Tuba Buldu, kronik hastalıkların erken teşhisinde son derece önemli olan ve geniş kapsamlı testleri içeren yıllık check-up hizmetinin, bu ürünler dahilinde gerçekleştirilebildiğini kaydetti.

Ürünün, diş ve gözde farklılaştığını dile getiren Buldu, “Yılda bir defaya mahsus olmak kaydı ile PSA veya Mamografi testi gibi destekleyici ek hizmetlerle de ürünümüzü zenginleştirirken, tüm bu riskli hastalıklara karşı sigortalılarımızın her zaman yanında olduğumuzu belirtebilirim” diye konuştu.

100 bin TL’ye kadar teminat

18-50 yaş aralığında tüm bireyleri güvence altına alan Genişletilmiş Riskli Hastalıklar Sigortası kanser, inme/felç, kalp krizi, by-pass, kalp kapakçığı değişimi, organ nakilleri, MS, aort ameliyatı, büyük yanıklar, beyin anevrizma ameliyatı, böbrek yetmezliği ve kol ve/veya bacak kaybı gibi hastalıkları kapsıyor. Bir yıllık süre ile geçerli olan Genişletilmiş Riskli Hastalıklar Sigortası, teminat kapsamında belirtilen 12 kritik hastalıktan birine yakalanılması durumunda 30.000 TL, 50.000 TL veya 100.000 TL teminatlı paketlerinden hangisi seçildiyse, bu meblağ teminat ödemesi olarak gerçekleştiriliyor.