Advertisement

Fintech ekosisteminde işbirlikleri tüm hızıyla sürerken son olarak fintech girişim kurucusu Insha Ventures ile dijital cüzdan, sanal POS, linkle ödeme gibi yeni nesil ödeme sistemlerini tek çatıda buluşturan finansal teknoloji şirketi Sipay açık bankacılık alanında son kullanıcıların hayatını kolaylaştırmak için güçlerini birleştirdi. İmzalanan iş birliği kapsamında Sipay, Albaraka API çatısı altında geliştirilen FAST 7/24 para transferi, altın Döviz alış-satış, fatura ve vergi ödeme API’lerini kullanabilecek. Böylece Sipay cüzdan üzerinden kullanıcılar, 7/24 para transferi, altın ve döviz alım satımı yapabilirken, vergi ve fatura ödemelerini de hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilecek.

'Hedefimiz rekaberlik içinde fintechlerle birlikte büyümek'

Açık bankacılık platformu Albaraka API’de fintech ihtiyaçlarını gözlemleyerek çözümler geliştirmelerinin yanında bugüne kadar pek çok elektronik para ve ödeme kuruluşu entegrasyonunu da başarıyla gerçekleştirdiklerinin altını çizen Insha Ventures Genel Müdürü Yakup Sezer, "Rekaberliğin işimizi daha da büyüttüğüne ve ekosistemi geliştirdiğine inanıyoruz. Bu doğrultuda sektörde alanında uzman çok sayıda iş ortağımızla güçlü iş birliklerine imza atıyoruz. Sipay ile gerçekleştirdiğimiz iş birliğinin de hem FinTech endüstrisine hem de son kullanıcıya önemli katkılar sağlayacağına canı gönülden inanıyoruz" dedi.

'Finansal teknolojilerin geleceği açık bankacılıktan geçiyor'

Finansal teknolojilerin geleceğinin açık bankacılık çözümlerinden geçtiğini belirten Sipay Genel Müdürü Semih Muşabak ise "Sipay olarak daha hızlı, daha yenilikçi ve daha güvenli çözümlere kapı açacak bir iş birliğini Insha Ventures ile gerçekleştirmekten mutluluk ve heyecan duyuyoruz. Döviz alım satımı ve vergi ödemeleri gibi hizmetler, dijital dünyaya finansal katılımı sağlamak için olmazsa olmaz unsurlar arasında yer alıyor. Bu hizmetleri, böylesine güçlü bir iş ortağıyla birlikte sağlamaktan memnunuz" diye konuştu.