Advertisement
HABERLER ABONE OL

Yatırm Vizyonu programının bu haftaki konuğu Vole Kurucu Ortağı Sinan Aras oldu.

Kendi uygulamalarının olduğu bir spor platformu olan Vole’nin Kurucu Ortağı Aras “Vole’yi X’in spora uygulanmış hali olarak düşünebilirsiniz. Daha sonra buraya Türkiye’nin önde gelen yorumcuları ile beraber içerikler üretmeye başladık. Sonrasında çok hızlı bir büyüme ile her sene üzerine katarak gittiğimiz bir yolculuk oldu” şeklinde konuştu.

Aras “Gelirimizin çok büyük bir kısmı reklamdan oluşuyor. Geçmişiniz ne olursa olsun, hangi sektörde çalışıyor olursanız olun, eğitim seviyeniz ne olursa olsun sporun bir kapsayıcı tarafı var. 18-44 yaş arası hedef kitlede Türkiye’de tek noktada en büyük erişimi sağlayan yapılardan biri haline geldik. Bu reklam veren açısından baktığınızda çok önemli bir demografi” ifadelerini kullandı.

Girişimciliğin aynı zamanda çok büyük zorlukları da olduğuna dikkat çeken Aras “İlk başta fon yaratmakta zorlandığımız dönemler oldu. Biz melek yatırımcı ve yüksek kârlılıkla beraber bir an önce şirketi sürdürebilirliğe kavuşturduk. Daha sonra Re-Pie portföyün girişim sermayesi yatırım fonu ile sunduğu bir enstürümanla aldığımız yatırım da bu büyümeyi çok hızlandırdı. Girişim ekosistemi için girişim sermayesi yatırım fonları önemli yer kaplıyor. Farklı yatırım araçlarına ihtiyaç duyulan bir dönemden geçiyoruz” dedi.

Aras “Yatırımcıya sadece yatırımcı gözüyle bakmamak gerekiyor. Bir ilişki ağının parçası oluyorsunuz. Halka arzın çıtasının yükselmesi ile beraber daha orta veya küçük ölçekli şirketlerin oraya ulaşma zamanı da uzadı. Alternatif yatırım fırsatları ve girişim sermayesi yatırım fonları bu sürede bu fon ihtiyacını giderecek çok önemli araçlardan biri oldu” diye ekledi.