Advertisement
TÜRKİYE EKONOMİSİ ABONE OL

Yapı Kredi'nin 10 yıl vadeli ve beşinci yılda geri çağırma opsiyonlu sermaye benzeri tahvil ihracına 230’dan fazla yatırımcının katıldı. Faiz oranı yüzde 7.875 olarak gerçekleşti.

Basın açıklamasında tahvil ihracına 3.2 milyar dolarlık talep geldiğini belirten Yapı Kredi CEO’su Gökhan Erün, söz konusu kaynağın daha önce hiç yaşanmamış zorluktaki bir dönemde sağlandığına dikkat çekti.

Erün, şu değerlendirmede bulundu:

“Son bir yıldan bu yana Türkiye’den ihraç edilen ilk sermaye işlemine büyük başarıyla imza atmanın gururunu yaşıyoruz Küresel çapta daha önce hiç yaşamadığımız kadar zor bir dönemde sağladığımız bu kaynakla, ülkemiz ekonomisine ve Yapı Kredi’ye uluslararası alanda duyulan güveni bir kez daha tescillemiş olduk. Bu başarılı işlemin, sektörde dikkate değer bir referans olacağına inanıyoruz. Türkiye’nin en büyük üçüncü özel bankası olarak, ülkemiz ekonomisine ve milletimize sınırsız hizmet sunmak için her alanda var gücümüzle çalışıyoruz. ‘Hizmette Sınır Yoktur’ anlayışımızla önümüzdeki dönemde de farklı finansal araçları da kullanarak ekonomimize destek olmaya devam edeceğiz.’’