Advertisement
SEKTÖR HABERLERİ ABONE OL

Yapı Kredi Portföy’ün nitelikli fonlar olarak da adlandırılan valörlü yatırım fonlarının toplam büyüklüğü 100 milyar TL’yi aştı.

Şirket, ihtiyaçlar doğrultusunda farklı stratejilerle yeni ürünler hayata geçirerek yatırım evrenini genişletmeyi sürdürüyor.

Yapı Kredi Portföy olarak yıllardır yatırımcılara varlık alokasyonu stratejisi ile hizmet verdiklerine dikkat çeken Yapı Kredi Portföy Genel Müdürü Müge Peker, konuyla ilgili olarak şu değerlendirmede bulundu: Yatırımcının ihtiyaçlarını ve risk seviyesini anlamanın yanı sıra varlık dağılımı ile yatırımı çeşitlendirmek, başarılı bir portföy yönetimi için en önemli unsurlardan biri. Biz de varlık çeşitlendirmesini ön planda tutarak müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmayı hedefliyoruz.

Bununla birlikte son dönemde yatırım fonları yatırımcılarının daha da yaygınlaştığını ve fonların tabana yayıldığını görüyoruz. Bu anlamda fonların bilinirliği her geçen gün artıyor ve yatırımcıların öncelikli tercih ettikleri finansal enstrümanlardan biri haline geliyor.

Müşterilerimizi farklı ve güvenilir finansal enstrümanlarla buluşturarak en kaliteli hizmeti sunmak üzere çok sıkı çalışıyoruz. Bu çalışmalarımız neticesinde de nitelikli fonlarımızın toplam büyüklüğünün 100 milyar lirayı aştığını gururla paylaşmak isteriz.