Advertisement
HABERLER ABONE OL

Natixis’in anketine katılan her 3 yöneticiden 2’si bireysel yatırımcıların portföyünde kripto para bulundurmasına yetersiz şeffaflık ve regülasyon gerekçeleriyle karşı çıkıyor.

Ankete katılan ve 2.7 trilyon dolarlık varlık yöneten 141 ABD’li yöneticinin yüzde 68’i müşterilerinin kripto para erişimine karşı olduğunu belirtti. Buna rağmen özellikle gençler arasında Bitcoin ve Ethereum gibi kripto para birimlerine olan talep artıyor. Ankete göre katılımcıların yüzde 40’ı müşterilerinin gittikçe artan bir şekilde kripto para erişimi için talepte bulunduğunu belirtiyor.

Natixis Center for Investor Insight Yöneticisi Dave Goodsell yöneticilerin yetersiz düzenlemeler ve şeffaflığın az olması nedeniyle kripto para yatırımına karşı olduğunu belirtti. Katılımcıların yüzde 87’si kripto paralarda daha fazla şeffaflık olması gerektiğini, yüzde 84’ü ise daha fazla düzenleme gerektiğini belirtti. Yüzde 70’i dijital varlıklar ve kripto para yatırımları hakkında firmaların daha fazla bilgi sahibi olması gerektiği görüşünde.

Kripto para birimlerindeki volatilite nedeniyle firmalar müşterilerine portföylerinde ufak miktarda kripto para tutmasını öneriyor.

Bitcoin Kasım ayında 67 bin dorla zirveyi görmesinin ardından 44 bin dolar seviyelerinde seyrediyor.