Advertisement

ABD Temsilciler Meclisi'nin Demokratlar tarafından sunulan 2.2 trilyon dolarlık paketi geçirmesinin ardından teşvik görüşmelerine ilişkin belirsizlik sürüyor.

Söz konusu karar 207'ye karşı 214 oyla alınırken Cumhuriyetçilerden hiç destek bulamadı. İki partinin üst düzey müzakerecileri oylama öncesinde Ağustos başından bu yana en uyumlu görüşmelerini gerçekleştirmişti.

Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi, Perşembe günü basına yaptığı açıklamada atılacak bir sonraki adımı belirlemek için Hazine Bakanı Steven Mnuchin'in kendisine gönderdiği belgeleri değerlendireceğini belirtti.

ABD Başkanı Donald Trump'ın kendisi ve eşi Melania Trump'ın Kovid-19 testlerinin pozitif çıktığı yönündeki açıklaması şüphesiz belirsizliği artıracak.

Büyük şirketlerden gelen işten çıkarma açıklamalardan dolayı Çarşamba günü bir araya gelmeleri sonrasında dün, Mnuchin ile arasında birden fazla telefon görüşmesi gerçekleştirdiklerini söyleyen Pelosi, herhangi bir anlaşmada kullanılan dilin önemini işaret ederek, "Belgeler üzerinde müzakere ediyoruz." dedi.