Advertisement

ABD hisse senetleri, risk varlıklarının haftaya güçlü bir başlangıç yaptığı bir ortamda satış ağırlıklı seyretti.

Gösterge Standard & Poor's 500 (S&P 500) Endeksi, yaklaşık altı haftanın en büyük yükselişini göstermesinin ardından son dört seansta ilk kez aşağı yönde hareket etti. Enerji, Finans ve tüketici hisseleri, gösterge endeksteki düşüşe öncülük ederken, Microsoft Corp. ve Apple Inc. teknoloji hisselerini yukarı itti.

Bryn Mawr Trust Co. baş yatırım yetkilisi Jeff Mills, "Dün oldukça büyük bir sıçrama görmüştük. Piyasada bu hareket beni şaşırtmıştı," dedi ve "Piyasa bir süre soluklanacak" değerlendirmesinde bulundu.

Walmart Inc., finansallarının beklentilerden iyi çıkması ile yükselirken, perakendeci Home Depot Inc., karının son altı yılda ilk kez beklentilerinin gerisinde kalmasının ardından düştü.

"The Sevens Report" adlı bülteni hazırlayan Tom Essaye, "Koronavirüs aşısı yukarı yönlü oyun değiştirici olacak ve hisseler buna göre hareket etti," dedi ve "Ancak bir günlük hareket sürdürülebilir bir hareketi meydana getirmez" şeklinde görüş bildirdi.

S&P 500 Endeksi Salı günü TSİ 17:05'te 8.10 puan ya da yüzde 0.27 düşerek 2,945.81 puana inerken, Dow Jones 158.01 puan ya da yüzde 0.64 kayıpla 24,439.36 puana geriledi ve Nasdaq Endeksi 17.54 puan ya da yüzde 0.19 yükselerek 9,252.37 puana çıktı.