Advertisement

Apple Inc., iki yeni MacBook Pro modeli ile yeni nesil AirPods kablosuz kulaklıklarını tanıttı.

14 inç ve 16 inç ekranlara sahip yeni MacBook Pro dizüstü bilgisayarlar, yeni çipler ile destekleniyor. Apple, MacBook Pro’nun 14 inçlik modelin fiyatının 1.999 dolardan, 16 inçlik modelin ise 2.499 dolardan başlayacağını açıkladı. Şirket, her iki bilgisayarın da ABD’deki sevkiyatının önümüzdeki hafta itibariyle başlayacağını duyurdu.

Türkiye’de MacBook Pro’nun 14 inçlik modelinin fiyatı özelliklerine göre 23.499 TL - 28.999 TL aralığında değişiyor. MacBook Pro’nun 16 inçlik modeli ise, 28.999TL ile 39.999 TL aralığında kullanıcılara sunuluyor.

Intel işlemcilerden Apple Silicon’a dönüşüm

Apple'ın iki yeni yüksek güçlü çipi M1 Pro ve M1 Max olarak adlandırılıyor. Çiplerin şirketin önceki M1 çiplerinden daha iyi performansa sahip olduğu biliniyor.

Apple'ın Çip Şefi Johny Srouji, M1 Max çipinin diğer üst seviye dizüstü bilgisayar çiplerinden 100 watt'a kadar daha az güç kullandığını ve bunun da daha iyi pil ömrü anlamına geldiğini söyledi. Srouji, M1 Max için "Şimdiye kadar ürettiğimiz en güçlü çip” ifadelerini kullandı.

Apple, 2020'nin sonlarında kullanıma sunulan bazı modellerden başlayarak, Mac bilgisayarlarda Intel işlemciler yerine Apple Silicon kullanmaya başladı.

Apple, lansman etkinliğinde ayrıca, yeni nesil AirPods kablosuz kulaklıklarını da tanıttı.

Yeni nesil AirPod'ların, antrenmanlarda kullanım için ter ve suya dayanıklı olacağı ve daha önce üst seviye AirPods Pro'da bulunan bazı ses özelliklerine de sahip olacağı açıklandı. Apple, yeni AirPod'ların ABD’de 179 dolara satışa sunulacağını duyurdu. Yeni ürünün Türkiye fiyatı ise, 1.999 TL olarak satışa sunuldu.