Advertisement
HABERLER ABONE OL

HANDE BERKTAN

Akıllı telefon üreticileri genelde kutulu telefonlara fabrika çıkışında yazılım yüklemesi yapıyor. Ancak Apple son yaşadığı cihazın ısınması gibi sıkıntıları yazılım güncellemesi ile aşmayı başarmıştı. Teknoloji devi şimdi de mağazada güncelleme yapabilmenin yolunu buldu.

Apple Store’larda satılan her bir iPhone 15 Pro Max modelinin kritik iOS 17.0.3 güncellemesini elle yapmak oldukça zahmetli. Apple, bu sorunu kutu üzerine yerleştireceği bir tür ped ile çözme peşinde. Bu kablosuz ped, kutu üzerine yerleştirilecek ve kutuyu açmadan iPhone 15, 15 Plus, Pro ve Pro Max modellerini güncelleyecek. Bu kablosuz ped ile uzaktan telefonu açacak olan Apple, mağazada yer alan tüm iPhone modelleri son sürüm iOS güncellemesini yapmış olacak.

Böylece iPhone kullanıcıları gelecekte tam anlamıyla güncel bir iPhone satın almış olacak. Kutunun açılmamış olması da iPhone kullanıcıları için önemli bir artı. Apple, söz konusu pedleri yıl sonundan önce Apple Store’lara göndermeyi planlıyor. Şirketin, diğer Apple ürünlerinde de bu kablosuz güncelleme pedlerini ilerleyen dönemde kullanması bekleniyor.