Advertisement
KÜRESEL PİYASALAR ABONE OL

Asya-Pasifik piyasaları Salı günkü büyük satışların ardından, yatırımcıların Çarşamba günü Japonya ve Singapur'dan gelen ticaret verilerini izlemesiyle karışık bir seyir izledi.

Singapur'un petrol dışı yurt içi ihracatı Mart ayında yüzde 20,7 düştü; ekonomistlerin beklediği yüzde 7'lik düşüşün büyük bir ıskalandığı anlamına geliyor.

Ancak ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell'ın "yüzde 2 enflasyon hedefimize dönüş konusunda bu yıl daha fazla ilerleme kaydedilmediğini" söyleyen yorumları yatırımcı hissiyatını yumuşatabilir.

Merkez bankası yetkililerinin son açıklamalarını yineleyen Powell, mevcut politika seviyesinin enflasyon hedefe yaklaşana kadar muhtemelen devam edeceğini belirtti.

Japonya'da Nikkei 225 yüzde 0,61 kayıpla önceki kazanımlarını tersine çevirirken geniş tabanlı Topix yüzde1,03'lük daha büyük bir kayıp gördü. Reuters Tankan endeksi, Japonya'da iş dünyası iyimserliğinin Nisan ayında düştüğünü gösterdi.

Güney Koreli Kospi, Salı günü Asya'daki önde gelen kayıplarının ardından yüzde 0,49 düşerek kayıplarını genişletti, ancak küçük sermayeli Kosdaq yüzde 0,47 artış gösterdi.

Avustralya'da S&P/ASX 200 yüzde 0,14 artışla işlem görüyor.

Hong Kong'un Hang Seng endeksi marjinal olarak yükselirken, Çin ana karasındaki CSI 300 yüzde 0,17 düştü.