Advertisement

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Amasya'nın Merzifon ilçesinde bulunan organize sanayi bölgesindeki (OSB) 20 fabrikanın açılışına katıldı.

Varank açılış töreninde yaptığı konuşmada, 2019 yılında temeli atılan ve medikalden beyaz eşyaya, tarım aletlerinden hazır giyime toplamda 457 milyon liralık yatırım tutarına sahip fabrikaların 1.557 kişiye istihdam sağlayacağını söyledi. işçiye ekmek kapısı olacağını söyledi.

Son dönemde enflasyonist bir ortam bulunduğunu, bunu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da ifade ettiğini dile getiren Varank, şunları kaydetti:

Biz diyoruz ki bugünler de aşılacak, bugünler de geçecek, ortaya koyduğumuz ekonomi programı ile Allah'ın izniyle bu zorlu zamanları da atlatacağız. Siz yeter ki bugüne kadar attığınız her adımda sizlerin yanında olmuş hükümetlerimize güvenmeye devam edin, yatırımlarınıza devam edin. Hem sizler kazanın hem de ülkemiz kazansın."

Bakan Varank, küçük ve orta büyüklükteki işletme (KOBİ) tanımını güncellediklerini hatırlatarak, "KOBİ olmak için gerekli kriterlerden biri olan net satış hasılatı veya mali bilanço limitini 125 milyon liradan 250 milyon liraya çıkardık. İş hacimleri genişleyen, ciro ve bilançoları artan işletmelerimiz bu değişiklikle tekrar KOBİ statüsü kazanarak KOBİ desteklerinden faydalanabilecek. Bu değişiklik tüm KOBİ'lerimize hayırlı uğurlu olsun." dedi.