Advertisement

İstanbul'un önde gelen kentsel dönüşüm alanlarından biri olan Fikirtepe'de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı inşaatların yapım sürecine girmeye karar verdi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Fikirtepe ile ilgili "Bakanlık olarak, TOKİ Başkanlığımız ve Emlak Konut eliyle inşaatların yapım sürecine giriyoruz. Hiç başlamamış, herhangi bir anlaşma yapmamış, sözleşme imzalamamış, yıkılmamış adaların da planlarını revize etmek suretiyle, Aralık ayında yeni planları askıya çıkaracağız. Konutları, devlet güvencesiyle biz yapacağız." dedi.

Kurum, "Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla Fikirtepe'nin örnek şehircilik başarısı olarak anılması için devletimiz elini taşın altına koymuştur." ifadelerini kullandı.

Projeyle ilgili bilgi veren Kurum, "60 bin vatandaşımızı doğrudan ilgilendiren Yeni Fikirtepe Projesi'nin yatırım değeri yaklaşık 5 milyar lira olacak. 1,5 milyon metrekare inşaat alanını kapsayan projeye inşallah hızlı şekilde başlayıp etaplar halinde vatandaşlarımıza teslim ediyor olacağız." diye konuştu.