Advertisement
HABERLER ABONE OL

Taraftarların kulüplerine özgü oylamalarda seçim yapmak, bir maç sırasında stadyumdaki LED panolarında görünmek, maçlara VIP olarak katılmak gibi dijital ve gerçek hayat ödülleri kazanma şansı için kullandıkları dijital varlıkların (tokenlerin) Barcelona adına satışı 106 farklı ülkede gerçekleşti ve bir rekoru da beraberinde getirdi.

600.000 adet Barcelona Taraftar Token ($BAR) hem Socios.com hem de Chiliz.net üzerinden yapılan rekor satışta 2€ sabit fiyatla satışa sunuldu ve beklenenden 5 kat fazla talep geldi.

Barcelona twitter hesabından yaptığı açıklama ile satışı duyurdu.

Barcelona Taraftar Token ($BAR) sahipleri, ilk oylamada Camp Nou'daki efsanevi iç saha soyunma odasının tasarımını verdikleri oylarla belirleyecekler. Taraftarlar her sezon Socios.com'da birçok oylamada seçim yapabilecek, ödüller kazanabilecek ve uygulama yoluyla taraftar statülerini artırabilecek.

Socios.com’un işbirliği yaptığı kulüpler arasında dünyanın en büyük futbol kulüpleri Juventus, Paris Saint-Germain, Atlético de Madrid, AS Roma, Galatasaray ve Independiente bulunmakta.

Chiliz & Socios.com CEO'su Alexandre Dreyfus: “En büyük kulüplerin taraftarlarının %99,99'u stadyumun dışında"

Chiliz & Socios.com CEO'su ve Kurucusu Alexandre Dreyfus şunları söyledi: “Socios.com 6 aydan daha uzun bir süredir yayında. Ancak şimdilerde taraftarlar Taraftar Tokenlerin onlara verdiği avantajların keyfini yaşıyorlar ve kulüpleriyle unutulmaz deneyimler ediniyorlar. Futbol küresel bir oyundur, taraftarların destekleri stadyumun, şehrin ve ülkenin de ötesine uzanır. Dünyanın en büyük kulüplerinin taraftarlarının %99,99'u stadyumun dışındadır. Barcelona Taraftar Tokenlerinin ($BAR) 106 ülkeden alınması bu bilgiyi güçlü bir şekilde destekliyor. 2 saatten kısa bir süre içinde sona eren rekor satışa verilen tepki küresel taraftar etkileşiminin sunduğu büyük potansiyel hakkında net bir mesaj gönderiyor.”

Barcelona Taraftar Token ($BAR) en çok ilgiyi Türklerden gördü.