Advertisement
HABERLER ABONE OL
BIST 30 ve BIST 100 , TL bazında yılbaşından bu yana sırasıyla yüzde 39 ve yüzde 37,7 oranında yükselerek dünya Borsaları arasında en çok getiri sağlayan 3'üncü ve 4'üncü borsa oldu. Dolar bazında da 3'üncü ve 4'üncü sıradaki konumlarını koruyan BIST 30 ve BIST 100, sırasıyla yüzde 27,5 ve yüzde 26,42 getiri sağladı.
Yabancı yatırımcı ilgisinin devam edeceği beklentisi ve not artışları, BIST 100 için orta vadede olumlu katalizörler olarak görülüyor. Ancak, yılbaşından bu yana endeks hedeflerinde ve model portföylerde değişiklik olup olmayacağı yatırımcıların aklındaki en büyük sorulardan biri oldu.

Devamı Bloomberg Businessweek Türkiye'de!

Dünyanın en saygın ekonomi dergilerinden Bloomberg Businessweek artık Bloomberg HT ekibi tarafından hazırlanan içerikleriyle Türkiye’de! Türkiye ve küresel piyasalarda tüm olup bitenler, hisse senedinden para politikasına hiçbir yerde bulamayacağınız analizler, içerikler ve iş dünyası temsilcileriyle özel röportajlarla Bloomberg Businessweek Türkiye, e-dergi formatı ve yenilenen içeriğiyle yayında!

Tüm içeriklere erişmek için tıklayınız.