Advertisement
PİYASALAR ABONE OL

BlackRock Inc.'in hisse senetleri, şirketin yönetimi altındaki varlıkların üçüncü çeyrekte 7.81 milyar dolar ile rekor seviyeye tırmandığını açıklamasının ardından Salı günkü piyasa öncesi işlemlerde yükseldi.

Yatırımcıların, dünyanın en büyük varlık yöneticisinin yükselişte olan hisse piyasasından destek bulduğunu ve tüm ürünlerine giriş olduğunu gösteren finansallarına güçlü bir tepki vermesiyle birlikte, hisseler New York saatiyle 07.28'de yüzde 5 civarında değer kazandı.

Küresel piyasalar Kovid-19 pandemisinin getirdiği çöküşten toparlanırken, BlackRock, bu durumdan yarar sağladı. S&P 500 Endeksi söz konusu dönemde yüzde 8.5 yükseldi. Fed ise ekonomiyi desteklemek için faizleri en azından 2023 yılına dek düşük tutacağının sözünü verdi.

BlackRock'ın CEO'su Laurance Fink, Salı günkü açıklamasında "Kapsamlı platformumuza tüm varlık sınıfları, yatırım tarzları ve bölgelerden giriş oldu. Uzun vadeli girişlerin yüzde 50'sinden fazlası Avrupa ve Asyalı müşterilerden geldi." dedi.

Tahvillere yönelik net giriş bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla ikiye katlanarak 70.4 milyar dolar oldu. İkinci çeyrekte girişler 60 milyar dolar seviyesinde idi.