Advertisement
HABERLER ABONE OL

Genişlemeci para politikasıyla birlikte Borsa 3 yılı aşan uzun bir ralli dönemi yaşadı. Tabir caizse gözlerinizi kapatıp veri ekranından seçeceğiniz herhangi bir hisseden para kazanabileceğiniz bir dönem hâkimdi. Mart 2020’de başlayan 3 yıllık rallide borsa yüzde 937 yükselerek 825 puandan 8 bin 562 puana kadar çıktı.

Dolar bazında ise yüzde 150’lik artışla 125 seviyesinden 313 seviyesine yükseldi. Ancak Cumhurbaşkanlığı seçiminin ardından göreve gelen yeni ekonomi yönetiminin normalleşme adımlarına başlaması ve parasal sıkılaşmaya gitmesi bu dönemin sonunu getirdi. 2024 yılında ekonominin yavaşlayacağına ilişkin beklentiler şirketlerin performanslarına ilişkin endişeleri beraberinde getiriyor. Piyasa profesyonellerinin ve yatırımcıların kafasındaki soru önümüzdeki yıl beklenen ekonomik yavaşlamanın hangi sektörü, hangi şirketi ne kadar ve ne yönde etkileyeceği.

Haberin devamı Bloomberg Businessweek Türkiye'de!

Dünyanın en saygın ekonomi dergilerinden Bloomberg Businessweek artık Bloomberg HT ekibi tarafından hazırlanan içerikleriyle Türkiye’de! Türkiye ve küresel piyasalarda tüm olup bitenler, hisse senedinden para politikasına hiçbir yerde bulamayacağınız analizler, içerikler ve iş dünyası temsilcileriyle özel röportajlarla Bloomberg Businessweek Türkiye, e-dergi formatı ve yenilenen içeriğiyle yayında!

Tüm içeriklere erişmek için tıklayınız.