Advertisement

PepsiCo bu aydan itibaren, Chobani’nin “Chobani Complete” ismindeki yoğurtlarını ve diğer ürünlerini ABD'nin kuzeydoğu kesimindeki marketlerde ve üniversite kampüslerinde dağıtacak. Gerçekleştirilen anlaşmanın finansal bilgileri hakkında açıklama yapmayan şirket yetkilileri, uygulanacak pilot programın daha geniş bir modele dönüşebileceğini aktardı.

Chobani’nin kurucusu ve CEO’su Türk iş insanı Hamdi Ulukaya, Chobani'nin uzun süredir ürünlerini daha yaygın bir şekilde erişilebilir hale getirmeye çalıştığını söyledi. Ulukaya açıklamasında, "PepsiCo ile birlikte çalışmak, Chobani’nin misyonunu hızlandırıyor." dedi.

Yapılan anlaşma ile PepsiCo'nun Chobani'nin soğutulmuş ürünlerini doğrudan marketlere dağıtım sağlamasıyla, Chobani ülke genelindeki perakende ağını genişletmiş olacak.

Bloomberg şubat ayı başında, Chobani'nin bu yıl en kısa sürede halka arz için hazırlandığını bildirmişti. Şirketin aynı zamanda, içmeye hazır kahve ürünleri ile yeni bir segment oluşturmayı planladığı da açıklandı.