Advertisement

Piyasaların yakından takip ettiği zirve öncesi kurda TL lehine bir görünüm olsa da Lira bu sabah kazançlarını geri verdi.

Dünkü görüşme öncesi 5.77'den 5.74'e gerileyen dolar bu sabah yeniden artışa geçerek 5.7795'e kadar yükseldi. Euro bu sabah  6.34'ten 6.36'ya, sepet kur 6.05'ten 6.07'ye yükseldi.

Ünlü Menkul Değerler dünkü görüşmede S-400 ve yaptırım riski başta olmak üzere görüş ayrılıklarına ilişkin olarak somut bir sonuç elde edilmediğini belirterek "Dolayısıyla kurda görüşme öncesinde TL lehine bir eğilim oluşsa da kazanımların hızlı bir şekilde geri verildiğini ve kurun son birkaç gündeki kapanış seviyelerine yakın seyrettiğini görüyoruz.

Teknik açıdan bakıldığında aşağıda 5,72 ve 5,70 seviyelerini önemli destek noktaları olarak görmeye devam ediyoruz. Dolayısıyla teknikgörünümde anlamlı bir iyileşmeden bahsedebilmek için öncelikle bu seviyelerin altında kapanışlar yapılması gerektiğine inanıyoruz."değerlendirmesini yaptı.

Dün BIST 100 Endeksi ise ABD’deki görüşmeye ilişkin pozitif beklentilerle günü % 0.8 yükselişle tamamladı. Şeker Yatırım Borsa hareketine dair "Dünkü zirvede yapılan açıklamalarda problemli konularda görüşmelerin devam edeceği belirtilmekle birlikte somut bir kararın çıkmaması son dönemde güçlü performans gösteren BIST’te gün içinde kar satışlarının yaşanmasına neden olabilir ve kısa vadede TL varlıklardaki pozitif ayrışma son bulabilir...Endeksin 106.000’lerdeki güçlü direnç bölgesini yukarı kırması için yeniden güçlü yabancı girişi görülmesi gerekiyor" ifadelerine yer verdi.

TL bu sabah dolar karşısında en çok değer kaybeden gelişen ülke para birimi oldu