Advertisement

Halka arz için 29-31 Ağustos ve 1 Eylül’de 46,50 liradan talep toplayan ebebek’in 24 milyon TL'si sermaye artırımı olmak üzere 40 milyon TL'lik payı arz edilecek.

Bloomberg HT’ye konuk olan ebebek Grup CEO'su Halil Erdoğmuş, ebebek’in halka arzı ve yatırım planları hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Erdoğmuş, finansal ihtiyaçtan dolayı halka açılmadıklarını belirttiği konuşmasında, “Borcumuz var ama bu aldığımız malın borcu, finansal borç değil.” dedi.

Türkiye’de 1,7 milyar dolar olan pazarın İngiltere’de 7,5 milyar doların üzerinde olduğunu söyleyen Erdoğmuş, İngiltere'de Mothercare'in pazardan çıkmasının şirket için avantaj oluşturduğunu belirtti. Erdoğmuş ayrıca, internetle başladıkları İngiltere operasyonunu gelecek sene mağaza açarak taçlandıracaklarını ve kirası makul bir yerde mağaza açacaklarını açıkladı.

Erdoğmuş, şirketin yatırım planları hakkında yaptığı değerlendirmede, “İç Anadolu’da 70 bin metrekarede güneş enerjisi yatırımı yapacağız. O da yılın başında elektrik üretmeye başlar diye tahmin ediyorum.” dedi.