Advertisement

1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Vahdettin Köşkü'nde Katar Emiri Şeyh Temim Bin Hamed Al Sani ile görüşecek, Atatürk Kültür Merkezi'nde "Zindandan Mehmed'e Mektup" Sergisi ve "Reis Bey" tiyatrosunun gösterimine katılacak. (İstanbul/15:00/18:00)

2- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin il başkanlığındaki olağanüstü MYK toplantısına başkanlık edecek. (İstanbul/08:30)

EKONOMİ FİNANS

1- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Türkiye Gıda ve Şeker Sanayi İşçileri Sendikasının düzenlediği "Gıdanın Geleceği Ellerimizde Zirvesi"ne iştirak edecek. (Ankara/09:00)

2- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, AK Parti Bozüyük İlçe Başkanlığını ziyaret edecek, VitrA Karo Yeni Üretim Tesisi Açılış Töreni ile Gölpazarı Tanıtma ve Kültür Derneği Hıdırellez Etkinliği'ne katılacak. (Bilecik/10:30/11:00/13:30)

3- Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Ziraat Bankası Tarım Ekosistemi Buluşması ile Finansal Kurumlar Birliği 10. Olağan Genel Kuruluna iştirak edecek. (İstanbul/10:00/14:00)

4- Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, VitrA Karo Yeni Üretim Tesisi Açılış Töreni'ne, İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği - Bilişim Vadisi Kimya Teknoloji Merkezi İmza Töreni'ne katılacak. (Bilecik/11:00/Kocaeli/15:00)

4- Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Ziraat Bankası Çiftçiler Günü Zirvesi'ne, İntegratif ve Anadolu Tıbbı Kongresi'ne, Yerli ve Milli Sebze Fide ve Ayçiçeği Tohumu Dağıtımı Töreni'ne iştirak edecek, kanola tarlasında incelemelerde bulunacak, Villa FE Organik Tarım ve Sera İşletmesi'nde çiftçilerle sohbet edecek, topraksız tarım çilek serasını, Çatalca Belediye Başkanlığını, AK Parti ve MHP Çatalca ilçe başkanlıklarını ziyaret edecek. (İstanbul/10:00/Bursa/14:00/İstanbul/17:00-20:15)

5- Ticaret Bakanı Mehmet Muş, İspanya Sanayi, Ticaret ve Turizm Bakanı Maria Reyes Maroto Illera ile görüşecek, Türkiye-İspanya Ortak Ekonomi ve Ticaret Komisyonu (JETCO) 2. Dönem Toplantısı ve JETCO Protokolü İmza Töreni'ne katılacak, iş insanlarıyla yuvarlak masa toplantısında bir araya gelecek. (Madrid)

6- TÜİK, Mart ayı sanayi üretim, ciro ve perakende satış endekslerini açıklayacak. (Ankara/10:00)

DÜNYA DİPLOMASİ

1- Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kongo Demokratik Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Christophe Lutundula Apala ile Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde ortak basın toplantısı düzenleyecek. (İstanbul/11:00)

2- G7 Dışişleri Bakanları Toplantısı Almanya Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock'un ev sahipliğinde Schleswig-Hostein eyaletinin Wangels beldesinde devam ediyor. (Wangels)

3- ABD Başkanı Joe Biden öncülüğünde ABD-ASEAN Özel Zirvesi kapsamında ASEAN liderleri Beyaz Saray'da bir araya gelecek. (Washington)