Advertisement
HABERLER ABONE OL

1-Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kuveyt Emiri Şeyh Sabah Al Ahmed Al Jaber Al Sabah’ı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde resmi törenle karşılayacak, ikili ve heyetler arası görüşmenin ardından, Devlet Nişanı Tevcih ve Anlaşmaları İmza Töreni yapılacak. Erdoğan, Kuveyt Emiri Şeyh Sabah Al Ahmed Al Jaber Al Sabah onuruna resmi akşam yemeği verecek.

(Ankara/16.00/16.15/17.30/18.15/19.00)

2- TBMM Başkanı Kurtulmuş, MIKTA'nın 10. Parlamento Başkanları Toplantısı için gittiği Meksika'da, Atatürk Anıtı ve Yunus Emre Enstitüsü'nü ziyaret edecek; toplantı kapsamında ikili temaslarda bulunacak.

(Meksiko)

3- CHP Genel Başkanı Özgür Özel, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi ziyaret edecek.

(TBMM/12.00)

EKONOMİ FİNANS

1- Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Türkiye'nin astronotları Alper Gezeravcı ve Tuva Cihangir Atasever ile "Yeni Uzay Görevi ve Bilim Misyonu" konulu basın toplantısı düzenleyecek; Kamuda Dijital Dönüşüm ve Bilimsel Araştırmaların Desteklenmesine İlişkin İş Birliği Protokolü İmza Töreni ile Hacettepe Teknokent Taleworlds Binası Açılış Töreni'ne katılacak.

(Ankara/10.00/14.30/16.00)

2- Hazine ve Maliye Bakanlığı, iki devlet tahvili ihalesi ve bir kira sertifikası satışı gerçekleştirecek.

(Ankara)

DÜNYA DİPLOMASİ

1- Hamas'ın, Katar ve Mısır tarafından iletilen "İsrail'le ateşkes önerilerine" onay verdiğini duyurmasının ardından tarafların tepkileri ve uluslararası alandaki yankıları izleniyor.

(Kudüs)

2- İsrail'in abluka altındaki Gazze Şeridi'ne saldırıları ve insani krize ilişkin gelişmeler takip ediliyor.

(Kudüs/Gazze/Kahire)