Advertisement
HABERLER ABONE OL

HANDE BERKTAN

İsveç merkezli elektrikli araç üreticisi Polestar Motors, akıllı telefon dünyasına adım atıyor. Polestar, Meizu ile ortaklaşa geliştirdiği akıllı telefonuna ağırlık vermeye başladı.

Polestar Phone’un da Meızu 21 Pro ile benzer özelliklere sahip olması bekleniyor. Her iki telefon da Zhuhai Meizu Technology Co., Ltd. tarafından üretilmektedir. Polestar, son yayınladığı videoda ilk akıllı telefon modelinin tasarımını sergiledi. Kısa videoda, Polestar 4 konsept otomobilinin kavisli ekranına sahip bir telefon görülebiliyor.

Telefonun Meizu 21 Pro ile aynı performansı sunması bekleniyor. Meizu 21 Pro'nun beklenen özelliklerden bazıları, Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 işlemci, 16 GB'a kadar RAM ve 1 TB depolama, 6,79 inç 2K+ çözünürlüklü 120 Hz LTPO ekran ve 4651 mm² VC ısı dağıtım sistemi. 21 Pro ayrıca ultrasonik ekran içi parmak izi sensörü, akıllı RGB-LED halkası ve çift hoparlör gibi özellikler de sunuyor.

Polestar Phone’un gelişmiş süper masaüstü deneyimi sunması ve telefon ekranını araç ekranına genişletme gibi özellikleri destekleyeceği belirtiliyor. Ancak Polestar Phone’un piyasaya ne zaman sürüleceği henüz netlik kazanmış değil.