Advertisement

Emlak Konut’tan gelen fesih açıklaması tartışma yarattı. Galatasaray A.Ş ile Emlak Konut arasında 2016 yılında imzalanan protokole göre Florya ve Riva’daki sahipliği Galatasaray A.Ş.’de olan arazilerin Emlak Konut GYO’ya teslim edilmesi gerekiyordu. Ancak Galatasaray’ın Florya arazisini boşaltmayarak faaliyetlerini burada sürdürmeye devam etmesi sebebiyle taraflar sözleşmenin şartlarını yerine getiremez oldular.

Geçtiğimiz günlerde Bloomberg HT’ye konuşan kaynaklar sözleşme imza edildiğinde Florya ve Riva’nın aynı kontrata konu edildiğini ve bunun en kısa sürede değiştirileceğini belirtmişlerdi. Bunun bir sorun olduğunu belirten kaynaklar, sebep olarak Riva ve Florya’da Emlak Konut GYO ile gelir paylaşımı modeline göre ortaklık yapan firmaların farklı olmasını göstermişlerdi.

Emlak Konut’un açtığı ihalede en iyi teklifi vererek Riva’da inşaat hakkı kazanan şirket Yılmaz İnşaat olurken, Florya’da benzer hakkı kazanan şirket ise Öz-Erka İnşaat olmuştu.

Emlak Konut’tan gelen açıklamaya göre iki şirketin de yer aldığı kontrat feshedilecek.

Bloomberg HT’nin ulaştığı kaynaklara göre ise Riva projesinde sorun görünmüyor. Bu feshin, iki projeyi ayırmak ve sorunlu olan Florya ile ayrıca hukuki süreci yürütmek için yapıldığı ifade edildi.

Galatasaray ve Emlak Konut yetkililerine konu ile ilgili ulaşılamadı.