Advertisement
FİNANSAL TEKNOLOJİ ABONE OL

Dijital cüzdan, uzaktan kimlik tespiti, çok faktörlü güçlü kimlik doğrulama gibi finansal teknoloji ürünlerini tek bir platformda sunan Enqura, geçtiğimiz yıl Londra ve bu yıl Bakü’de açtığı ofislerle küreselleşme çalışmalarına hız vermişti. Dubai’de de ofis açma çalışmalarını sürdüren ve geçtiğimiz yıl eylül ayında ilk yatırımını alarak globalleşme çalışmalarını hızlandıran şirket, büyümesini daha güçlü organizasyonla desteklemek adına adımlar atıyor. Bu doğrultuda Hasan Emre Özgür, Enqura Genel Müdürü olarak göreve başladı. Özgür, öncesinde şirkette Ticari Faaliyetlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı (CCO) olarak görev yapıyordu.

360 derece hizmet

Globalleşme hedeflerine paralel yeni bir yapılanmaya giden Enqura’nın yeni Genel Müdürü Özgür, şirketin faaliyet alanlarını ve sunduğu çözümleri şöyle anlatıyor: “Bankalar, FinTek’ler ve sigorta şirketleri için mobil ve web tabanlı dijital uygulamalar, dijital cüzdan, yapay zekâ tabanlı uzaktan kimlik tespiti, çok faktörlü kimlik doğrulama, güvenli görüntülü görüşme ve chat gibi yenilikçi ürünlerimiz var.
EnWallet dijital cüzdan platformumuzla müşterilerinize kolay, hızlı ve güvenli bir şekilde para transferi, fatura ödeme, alışveriş yapma imkânı sunuyoruz. Açık bankacılık modülümüzle kurumları 15 günde BKM sertifikasyonuna hazır hale getirerek, kullanıcılarının farklı banka hesaplarını tek bir uygulama üzerinden yönetmesini sağlıyoruz. EnQualify’ın benzersiz ‘AI on Mobile Edge’ teknolojisiyle mükemmel bir uzaktan kimlik tespiti deneyimi yaşatıyoruz.
EnSecure ile hangi mevzuata tabi olursanız olun, dijital kanallarınız için en gelişmiş çok faktörlü güçlü kimlik doğrulaması ve elektronik sözleşme imzalanması bizde hazır. EnNovate dijital kanallar platformumuzun kullanıcı dostu mobil ve web arayüzleri, kolay navigasyonu ve zengin özellikleriyle son kullanıcılara keyifli bir deneyim yaşatıyoruz. EnNovate uygulamaları, Enqura’nın diğer ürünleriyle entegre çalışarak dijital cüzdan, uzaktan kimlik tespiti ve güçlü kimlik doğrulama gibi hizmetleri tek bir platformda sunuyor. EnConnect’in görüntülü ve yazılı chat özellikleri ise müşteri hizmetlerinde güvenlik, hız ve kolaylık sağlıyor.
İş modeline ve ihtiyaçlara göre 5 ürünümüzü bir paket halinde tek noktadan sunarak ve şirketlere maliyet ve zaman tasarrufuyla birlikte tedarikçi yönetiminde verimlilik de sağlıyoruz.”

Küreselleşmenin dinamosu EnQualify

Enqura, geçen yıl aldığı yatırımın yanı sıra Visa Avrupa İnovasyon Programı’na kabul edilmesi ve Digital First kategorisinde Mastercard Engage program üyesi olmasıyla yurt dışı açılımını hızlandırdı. Özgür, küreselleşme yönündeki çalışmaları da şöyle anlatıyor: “Londra ve Bakü’de açtığımız ofislerle yurt dışında yeni müşteriler kazanmaya başladık. Aldığımız yatırımı yurt dışı yapılanması, Ar-Ge çalışmaları ve dijital pazarlama faaliyetlerinin yanı sıra global etkinliklerde yer almak için kullanıyoruz. Başta Azerbaycan olmak üzere Türk Cumhuriyetleri’nde pazar lideri olmak istiyoruz. İngiltere ve Orta Doğu’da da etkinliğimizi artırmak için çalışmalar yapıyoruz. Bu konuda en iddialı ürünümüz, Türkiye’de yaklaşık 40 müşterisi olan EnQualify. Uzaktan kimlik tespiti ve müşteri edinimi konusunda başta bankalar, ödeme ve elektronik para kuruluşları, kripto para şirketleri, aracı kurumlar olmak üzere birçok sektöre hizmet veriyoruz. Global teknoloji şirketleri ile stratejik iş ortaklıkları yapıyoruz. Şimdi milyar dolarlık uluslararası şirketlerle rekabet edip adımızı dünya çapında duyurmak, ilgiyi üzerimize çekmek için hazırız.”