Advertisement
HABERLER ABONE OL

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 10. Dünya Türk İş Konseyi Kurultayı'nda açıklamalarda bulundu.

En azılı Türkiye düşmanlarının bile artık ülkeyi görmezden gelemediğini, ekonomi üzerinde kara bulutlar toplama çabalarında başarılı olamadığını belirten Erdoğan, "Türk ekonomisinde küresel ekonomik dalgalanmaların etkisiyle yaşanan sıkıntıları adım adım geride bıraktığımız bir dönemden geçiyoruz" diye konuştu.

"Kurultay’da yapılacak konuşmaların, alınacak kararların, hepimiz için yeni bir dönemin başlangıcı olmasını temenni ediyorum" diyen Erdoğan, Nail Olpak başta olmak üzere herkese teşekkür etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

Sadece Türk diasporası dediğimiz, insanlarımızın sayısının 8 milyonu bulduğunu düşünürsek, üzerinde yükseldiğimiz zeminin değerini daha iyi anlayabiliriz.

Hem sayısal, hem ekonomik, hem de sosyal olarak bizden daha zayıf diasporaların siyasi olarak daha güçlü olduğunu tekrar tekrar görüyoruz. Bunun için daha yakın çalışmamız gerekiyor.

Türkiye’nin yaşadığı sıkıntıları adım adım geride bıraktığımız bir dönemden geçiyoruz. Yatırım, istihdam, ihracat ile büyüdüğümüz her adım tüm iş dünyamıza yeni nefes olacak. Bu kadim mücadele asla bitmeyecektir. Bize düşen görev kendi sorumluluk alanında bu mücadeleyi sonuna kadar vermektir.